Спортивна реабілітація

Спортивна реабілітація – це не лише лікування травм у спортсменів, а швидке та повне відновлення їх стану, щоб вони змогли в найкоротший час повернутися до своїх тренувань і мали можливість досягати ще більших результатів.

Варто зауважити, що останнім часом кількість травм колінних (біль в коліні) та плечових суглобів (біль в плечі) збільшилась. Те ж саме стосується і внутрішньосуглобових пошкоджень. Найчастіше хвороби цих суглобів зустрічаються у спортсменів. У подібних випадках реабілітаційних заходів, направлених на відновлення й адаптацію до повсякденних помірних фізичних навантажень може бути недостатньо, адже потрібно підготувати суглоби до важких і навіть екстремальних навантажень під час спортивних тренувань та змагань. Тому, реабілітація опорно-рухового апарату обов’язково має включати методи стимуляції м’язів.

Коліно є найбільш складним суглобом тіла людини, на якому значна частина навантажень. Травми зв’язок колінного суглоба (частіше всього пошкодження меніска) частіше зустрічаються у молодшому віці. Люди похилого віку частіше страждають від зношування суглобів – колінних, кульшових і плечових (артрози суглобів).

Принципи спортивної реабілітації

Сучасні принципи спортивної реабілітації включають:

 • повноцінне відновлення фізіологічної функції руху;
 • лікування набряків і запального процесу;
 • максимальна стимуляція відновних процесів;
 • підтримання нормальної рухливості суглобів;
 • повернення до колишньої фізичної форми.

Також необхідно попередити втрату м’язової сили, маси та відновити нормальну глибоку чутливість й рухову стабільність суглобу.

З чого починається спортивна реабілітація?

Реабілітація спортсменів перш за все починається з діагностування, вибору найефективніших методів лікування та імовірного періоду відновлення. Для цього проводиться комплексне обстеження: збір анамнезу, ретельний огляд, оцінка додаткових методів обстеження. При необхідності допоможе виявити патологічні зміни м’язів і зв’язок застосування таких методів, як: ультразвукова діагностика, томографія. Також використовуються спеціальні прилади для оцінки м’язової сили і функціональних можливостей опорно-рухового апарату. Після цього проводиться комплексне лікування і реабілітаційні заходи.

Для ввідновного лікування використовується:

 • лікувальна фізкультура, як основа процесів репарації та регенерації, перерозподіляє баланс, посилює живлення, знижує больовий поріг
 • мануальна терапія, знімає блоки в суглобах і хребті, відновлюючи біомеханіку руху, впливає на прилягаючі тканини для зняття спазмів;
 • також використовується фізіотерапія у вигляді цілого комплексу процедур: електроміостимуляція, ударно-хвольова терапія, магнітотерапія, ультразвук.
 • цикл стрейчінгу, мобілізація та стабілізації руху;
 • механотерапія для відновлення рухливості в суглобах;
 • лікувальний масаж, функціональний та загальний при метаболічних процесах;
 • міофасциальний реліз, основа мобілізазії мягких тканин;
 • тейпуванння контроль і стабілізація антагоністів, попередження травми.

На первинному огляді буде визначено напрям реабілітації, слабкі зони та етапи відновлення та лікування. В нас ви отримаєте детальну консультацію та рекомендації. Чекаємо на Вас!

 

© 2021-2024, Apelsin. All Rights Reserved