Реабілітація при дитячій неврології

Дитячий невролог – це лікар, який займається діагностикою і лікуванням захворювань, пов’язаних з ураженням центральної та периферичної нервової системи, а також функціональними порушеннями у дітей.

Саме дитячий лікар-невролог допоможе вам забезпечити гармонійний та правильний розвиток вашої дитини від самого народження.

Навіть якщо дитина народилася цілком здоровою, спокійно спить і нормально харчується, консультація дитячого невролога в перший місяць її життя є обов’язковою. Також необхідні регулярні огляди дитячого невролога і в інші періоди життя дитини.

Невролог для дитини на першому році життя закладає фундамент її майбутнього здоров'я. На першому прийомі у дитячого невролога лікар допоможе визначити відповідність темпів розвитку до віку дитини, виявити існуючі проблеми й відхилення і почати їх корекцію. Не зайвою буде консультація дитячого невролога для формування графіка щеплень, відвідування дитячого садочка, школи або літнього тобору. За весь період розвитку дитині необхідно пройти декілька оглядів невролога – після народження, в перший місяць життя, до року – кожні три місяці, а після року – у віці 2-х, 3-х, 6-ти та 7-ми років.

Головними принципами метамерного лікування є ранній діагноз і особливо активна терапія протягом перших років життя, що дозволяє скористатися сприятливою властивістю центральної нервової системи дитини – високою нейропластичністю тканин головного мозку. Терапевтичне втручання на ранніх строках дозволяє мінімізувати вогнище ураження й попередити виникнення наступних важких інтелектуальних розладів та розладів рухового апарату.

Особливо високі відновлювальні можливості ураженої нервової системи на першому році життя. На відміну від загальноприйнятих традиційних методів у діагностиці й лікуванні захворювань центральної та периферичної нервової системи нам вдається (завдяки метамерним технологіям) досягти найкращих результатів для здоров'я й фізичного розвитку дитини.

Причини звернень до дитячого невролога

Вам необхідно звернутися за консультацією до дитячого невролога:

Якщо дитина народилася шляхом кесаревого розтину або в тазовому передлежанні, недоношеною чи з великою вагою, спостерігалось обвиття пуповиною, були судоми, застосовувались акушерські щипці при пологах;

 • Якщо дитина в'яло ссе, часто відригує, малоактивна, квола чи, навпаки, занадто неспокійна, у дитини тремтить підборіддя (а також нижні чи верхні кінцівки), вона часто кліпає при грудному вигодовуванні (в нормі немовля кліпає 2-4 рази на хвилину, а при годуванні – 0-1 разів), косить очками чи вирячує їх;
 • Якщо дитина в 3-4 місяці не тримає голівку або лежачи на боку постійно закидає її назад, повертає голову тільки в один бік, одна з кінцівок (рука чи нога) менш активна в рухах чи знаходиться в незвичному положенні;
 • Якщо малюку більше року і він погано засинає, неспокійно спить, погано концентрує увагу, йому важко зосередитися, важко спілкуватися з однолітками, дитина погано розмовляє, плаксива, вередлива, влаштовує істерики чи ходить навшпиньках, часто спіткається, невпевнена хода (з 1,5 року), у дитини спостерігаються часті болі в животі, нетримання сечі, судоми (посмикування) при підвищенні температури тіла;
 • в більш старшому віці до невролога звертаються з наступними неврологічними порушеннями: біль у спині, головний біль, запаморочення, непритомність, захворювання периферичних нервів (невралгії, невропатії), проблеми з пам'яттю й концентрацією уваги, швидка втомлюваність, затримка темпів мовного розвитку, порушення зору, часті носові кровотечі, порушення постави, різна довжина ніг;

Напрямки реабілітації дитячих неврологічних захворювань:

 • дитячий церебральний параліч;
 • епілепсія та епілептичні синдроми;
 • наслідки інфекційних, травматичних та інших уражень нервової системи;
 • наслідки перинатальних уражень нервової системи;
 • вроджені вади розвитку нервової системи;
 • спадково-дегенеративні захворювання нервової системи та опорно-рухового апарату.

Реабілітація неврологічних захворювань полягає в обов’язковому комплексному застосуванні певних методів впливу на організм дитини. В комплекс методів входять:  масаж, лікувальна фізкультура, механотерапія, фізіотерапевтичні процедури, рефлексотерапія, а також елементи психологічної, педагогічної, ортопедичної і логопедичної корекції.

 Основні цілі реабілітації при дитячих захворюваннях опорно-рухового апарата
 • усунення больового синдрому
 • попередження ускладнень та деформацій
 • корекція чи стабілізація наявних деформацій
 • поліпшення функції опорно-рухового апарату
 • підвищення витривалості та працездатності
 • стимуляція рефлекторної функції організму
 • поліпшення та стабілізація великих моторних рухів

Підбір методик визначається індивідуально в залежності від ступеню ураження, характеру захворювання та діагнозу \ рекомендацій встановлених лікарем. Ми керуємося міжнародними протоколами лікування та реабілітації. Наші спеціалісти проведуть оцінювання, визначать пріоритетні цілі та етапи їх досягнення, нададуть роз’яснення та прокоментують необхідність тих чи інших дій.

Встановлення ключових цілей реабілітації та планування є запорукою гарного результату в кінці кожного курсу. 

 

© 2021-2024, Apelsin. All Rights Reserved